لیست محصولات

عنفیه

انفیه به دلیل بوی تندی که دارد، هنگامی که در بینی قرار می گیرد، منجر به عطسه های شدید شده و برای درمان سینوزیت و بیماریهایی که به نحوی سینوسها را درگیر می کنند مفید است.

آنچنان که در منابع مختلف آمده است، استفاده از انفیه در احادیث و روایات نیز وارد شده و به آن به عنوان دارویی برای بیماریهای سینوسی تأکید شده است .در صورتی که از گرفتگی سینوسها، سینوزیت، آبریزش و گرفتگی بینی رنج می برید، به خصوص در فصل زمستان و پاییز می توانید با مراجعه به یکی از عطاریهای معتبر، مقداری انفیه تهیه نموده و مقدار اندکی از آن را درون هریک از سوراخهای بینی قرار دهید و از اثر معجزه آسای آن استفاده کنید.انفیه در خارج کردن چرک از سینوسها و تسکین دردهای سینوزیتی و درمان آن به صورت معجزه آسا عمل می کند.

اما همیشه باید دقت داشته باشید که استعمال انفیه موجب بر هم خوردن تعادل شما برای دقایقی در اثر عطسه های پی در پی و شدید می شود و به همین دلیل استعمال آن در محیطهایی که باید آراستگی و نظم خود را حفظ کنید مانند محیط کار اداری، توصیه نمی شود. همراه داشتن دستمال جیبی نیز در هنگام استفاده از انفیه از ضروریات است.

این داروی گیاهی به دلیل عطسه های شدیدی که به همراه می آورد برای زنان باردار، کسانی که زخم و جراحت بخیه شده دارند و همچنین برای کسانی کهنارسایی قلبی دارند توصیه نمی شود.

اگرچه تاکنون عوارض خاصی برای آن مشاهده نشده است، اما برخی معتقدند که مصرف مداوم انفیه می تواند منجر به برخی عوارض جانبی نظیر سرطان بینی شود. این مسأله اهمیت رعایت تعادل در استفاده از انفیه و کاربرد فقط در هنگام بیماری و جلوگیری از مصرف تفنی آن را نمایان می نماید.


برچسب ها: عنفیه ,
قیمت: 0 تومان

محصولات مرتبط